Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Projekty domów energooszczędnych
- Promocja EX 19 G2 ENERGO PLUS 174.08 m²
- Promocja Simon IV G2 112.31 m²
- Promocja Mini 1 G1 78.95 m²
- Promocja Malkolm G2 151.49 m²
- Promocja Daniel V G2 ENERGO PLUS 172.88 m²
- Promocja Mini 4 G1 MODERN 114.50 m²
- Promocja Alison IV G2 132.48 m²
- Promocja Flo III G1 112.72 m²
- Promocja Swen II 96.61 m²
- Promocja Moniczka III ENERGO PLUS reco 103.80 m²
- Promocja EX 21 G2 soft 149.28 m²
- Promocja Riko G1 130.96 m²
- Promocja Mini 5 123.88 m²
- Promocja Tanita II G2 143.66 m²
- Promocja Astrid (mała) II G2 99.44 m²
- Promocja Daniel G2 120.64 m²
- Promocja Teodor G2 (wersja A) 245.78 m²
- Promocja Malkolm II G2 ENERGO PLUS reco 156.83 m²
- Promocja Mini 13 PLUS (wersja B) 137.94 m²
- Promocja Alison III G2 ENERGO PLUS 151.98 m²
- Promocja Alison IV G2 ENERGO PLUS 132.72 m²
- Promocja Astrid (mała) G2 139.40 m²
- Promocja Astrid II G2 157.28 m²
- Promocja Tanita III G2 155.62 m²
- Promocja Kornel V ENERGO 90.97 m²
- Promocja Riko III G2 135.57 m²
- Promocja EX 18 G2 ENERGO PLUS 215.86 m²
- Promocja Katrina G2 157.64 m²
- Promocja EX 2 ENERGO PLUS (wersja A) 125.05 m²
- Promocja Glen V G1 120.72 m²
- Promocja EX 11 G2 (wersja D) ENERGO PLUS 146.14 m²
- Promocja Andreas 98.52 m²
- Promocja Lila ECONOMIC 105.76 m²
- Promocja Nikolas II G2 ENERGO PLUS 160.33 m²
- Promocja Mini 4 PLUS reco 110.16 m²
- Promocja Mini 4 MODERN PLUS 110.05 m²
- Promocja Mini 4 MODERN 114.22 m²
- Promocja Ralf G1 88.27 m²
- Promocja Kosma G2 135.06 m²
- Promocja Mini 2 G1 PLUS 100.39 m²
- Promocja EX 2 soft 124.39 m²
- Promocja Bob III G1 ENERGO PLUS 119.95 m²
- Promocja Simon III G2 126.16 m²
- Promocja Mini 20 (wersja A) PLUS reco 76.15 m²
- Promocja Mini 20 (wersja B) PLUS reco 103.50 m²
- Promocja Iga III G1 ENERGO PLUS reco 147.27 m²
- Promocja Mini 13 G2 PLUS reco 143.11 m²
- Promocja Mini 19 (wersja B) 46.96 m²
- Promocja Mini 19 (wersja A) 46.96 m²
- Promocja Tymek G1 124.57 m²
- Promocja Mini 22 77.73 m²
Projekty domów energooszczędnych
Domy energooszczędne charakteryzują się zmniejszonym zapotrzebowaniem na ciepło. Nasze projekty domów energooszczędnych zostały stworzone z myślą o maksymalnym ograniczeniu strat energii – zastosowane w nich rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne i materiałowe sprawiają, że domy z kolekcji zapewniają swoim mieszkańcom najwyższy komfort życia i niskie rachunki za eksploatację budynku. We wszystkich propozycjach z serii zadbaliśmy o odpowiednią izolację przegród zewnętrznych, zwartą formę oraz optymalny układ wnętrz, który wykorzystuje naturalną energię słoneczną i pozwala ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i oświetleniem. Nasze projekty domów energooszczędnych to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą, aby ich wymarzony dom był nie tylko piękny, ale również nowoczesny, przytulny i tani w utrzymaniu. Wśród projektów z kolekcji znajdują się domy, które nie tylko oszczędzają energię, ale także aktywnie ją pozyskują ze źródeł odnawialnych – słońca, ziemi i wody. Nasze domy energooszczędne spełniają wszystkie wymagania stawiane przez współczesność – łączą wygodę codziennego użytkowania z troską o poszanowanie środowiska naturalnego. W naszej kolekcji domów energooszczędnych są dostępne projekty parterowe, piętrowe, z poddaszem użytkowym i poddaszem do późniejszej adaptacji – do wyboru wersje z garażem lub bez.
Projekty domów energooszczędnych WT 2021
Od 2021 r. na terenie Unii Europejskiej można budować wyłącznie domy energooszczędne, dla których wartość wskaźnika zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną (EP) nie może być większa niż 70 kWh/(m2*rok). Wszystkie nasze projekty domów są energooszczędne, spełniają wymagania standardu WT 2021, a także są dostosowane do europejskich norm projektowania konstrukcji Eurokod. Nasze domy energooszczędne są ciepłe, ekologiczne i tanie w użytkowaniu. Zapewniają wysoki komfort życia, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska naturalnego.
Projekty domów energooszczędnych ENERGO PLUS
Polecamy energooszczędne i tanie w użytkowaniu projekty ENERGO PLUS – idealne domy dla nowoczesnej rodziny. Każdy projekt z tej kolekcji jest w standardzie wyposażony w pompę ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, a także system solarny lub fotowoltaikę, dzięki czemu nie tylko oszczędza energię, ale również aktywnie ją pozyskują ze źródeł naturalnych, wykorzystując m.in. ciepło promieni słonecznych. Domy z serii ENERGO PLUS wyróżniają się również znakomitym dociepleniem i maksymalnym doświetleniem wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu mieszka się nich niezwykle przyjemnie i komfortowo. Za innowacyjność oraz pełną harmonię komfortu życia i efektywności energetycznej kolekcja domów ENERGO PLUS została wyróżniona znakiem jakości HOME ZONE.
Projekty domów energooszczędnych z kolekcji ENERGO PLUS
• Komplet energooszczędnych instalacji w standardzie
• Niskie koszty użytkowania
• Ekologiczny charakter, ograniczona emisja CO2
• Jasne, świetliste pomieszczenia
• Zdrowe i czyste powietrze
• Najwyższy komfort cieplny i użytkowy
Architektura domu energooszczędnego
Odpowiednia architektura budynku to klucz do energooszczędności. Najlepsze parametry energooszczędne uzyska dom, którego współczynnik kształtu, czyli stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku A/V, będzie jak najniższy. Z tego względu, budynek o zwartej bryle zawsze będzie miał lepsze parametry niż dom o wymyślnej formie, oryginalnych kształtach, z wykuszami i lukarnami. Wybierając projekt należy zwrócić uwagę na lokalizację pomieszczeń oraz rozkład okien. Niezwykle ważne jest odpowiednie rozplanowanie wnętrza uwzględniające kierunki świata i różnice nasłonecznienia w ciągu dnia. Pomieszczenie niewymagające stałego napływu słońca – garaż, pomieszczenie gospodarcze, składzik - najkorzystniej jest ulokować w północnej części domu. Natomiast pomieszczenia strefy dziennej – salon, pokoje do pracy i nauki, pokoje dziecięce – wymagają dobrego doświetlenia, dlatego warto umieścić je w części południowej i zachodniej. Strona wschodnia to z kolei doskonałe miejsce dla kuchni i sypialni. Szerokie przeszklenia najkorzystniej jest zaplanować w południowej elewacji – stała obecność słońca pozwoli na największe zyski cieplne.
Odpowiednia izolacja domu
Od 2021 obowiązują surowsze wymogi dotyczące izolacji, co w praktyce oznacza, że domy muszą być skuteczniej ocieplone. Stopień izolacyjności jest wyrażany przez współczynnik przenikania ciepła U – im jest on niższy, tym mniejsza jest ucieczka ciepła przez przegrodę. Przyjmuje się, że w domach energooszczędnych współczynnik ten powinien wynosić Umax = 0,20 W/m2K. Aby uzyskać takie parametry należy zastosować ciągłą izolację na wszystkich przegrodach zewnętrznych: ścianach, podłodze, fundamentach i dachu lub stropie. Izolacji wymagają także ściany wewnętrzne oddzielające pomieszczenia mieszkalne od nieogrzewanego garażu. Grubość warstwy ochronnej powinna być dobrana do rodzaju przegrody. Dobre parametry uzyskują domy, w których grubość izolacji wynosi odpowiednio: podłoga na gruncie – 15 cm, ściany zewnętrzne – 20 cm i dach i strop nad poddaszem – 30 cm. Niezwykle istotna jest również staranność wykonania izolacji, która pozwoli ograniczyć występowanie mostków termicznych. Inwestycja w dobrą izolację zwraca się stosunkowo szybko i pozwala maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji domu.
Ciepłe energooszczędne okna
Szerokie przeszklenia to dziś nieodłączny element nowoczesnego domu. Dom energooszczędny zgodnie ze standardem WT 2021 wymaga zastosowania przeszkleń o podwyższonych parametrach termicznych, czyli o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła U – od 2021 dla okien pionowych współczynnik przenikania ciepła U ma być on obniżony do 0,9 W/m2K, dla okien dachowych – 1,1 W/m2K, a dla drzwi – 1,3 W/m2K.
Ekologiczne instalacje OZE
Wybierając sposób ogrzewania domu warto rozważyć instalację rozwiązań ekologicznych pozwalających nie tylko na zmniejszenie opłat za eksploatacje, ograniczenie szkodliwej emisji gazów, ale także na, chociażby częściowe, uniezależnienie się od dostawców energii. W domu energooszczędnym znakomicie sprawdzi się pompa ciepła, która w przeciwieństwie do tradycyjnych pieców grzewczych, czerpie ciepło ze źródeł odnawialnych – ziemi, wody lub powietrza. Warto wykorzystać również profity płynące ze słońca – instalacja paneli solarnych pomoże przygotować ciepłą wodę użytkową, z kolei ogniwa fotowoltaiczne zamienią energię słoneczną w elektryczną. Instalacje zasilane z odnawialnych źródeł energii (OZE) nie powodują emisji szkodliwych zanieczyszczeń, są bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia, co przy nasilających się problemach z jakością powietrza i smogiem nabiera szczególnego znaczenia.
7 cech, po których rozpoznasz dom energooszczędny
1. Bryła domu – zwarta i prosta, z minimalną liczbą przegród zewnętrznych przez które może uciekać ciepło z budynku
2. Optymalny układ wnętrza – odpowiednia orientacja domu na działce, rozmieszczenie pomieszczeń uwzględniające strony świata i wynikające z niego różnice w nasłonecznieniu w ciągu dnia
3. Izolacja – zachowująca ciągłość i pozbawiona mostków termicznych
4. Światło – słoneczne wnętrze, naturalne światło w każdym pomieszczeniu
5. Ekologiczne instalacje – własne źródło ciepła, tanie pozyskanie energii, niezależność i swoboda, minimalne koszty utrzymania i ogrzewania
6. Harmonia z naturą – bliski kontakt z otoczeniem zapewniony przez szerokie przeszklenia, wnętrze otwarte na ogród
7. Klimat – ciepły dom zimą, chłodny latem, dobra jakość i odpowiednia wilgotność powietrza
W naszej kolekcji oferujemy szeroki wybór gotowych projektów domów energooszczędnych:
• Tanie w budowie domy energooszczędne
• Projekty domów energooszczędnych parterowych
• Projekty domów energooszczędnych z poddaszem do adaptacji
• Projekty domów energooszczędnych parterowych z poddaszem użytkowym
• Projekty domów energooszczędnych piętrowych
• Nowoczesne stodoły
• Energooszczędne domy-kostki