Ulubione projekty
Twoja lista jest pusta
Dodano projekt
Usunięto projekt
Podłogówka + Wylewka
Ostatnie prace w 2013 roku
-
93.31.14.* 2014-01-20 17:38
Witam,
Mam kilka pytań odnośnie skosów. Na jakiej wysokości się zaczynają? Czy podnosili Pańswto ściankę kolankową? A jeśli tak o ile? -
212.87.241.* 2014-01-23 08:41
Witam Państwa.
Wcześniej czytałam,że powiekszaliście budynek. Proszę o odpowiedź które ściany i o ile zostały przesunięte? Jak wygląda teraz metraż pomieszczeń (interesuje mnie przede wszystkim poziom na górze,gdyż głowimy się nad porządną garderobą). Gratulujemy inwesycji,gdyż najgorsze już chyba za Panstwem i dziękujemy za wszelki infomracje. -
georgu 2014-01-23 12:40
Witam
Jako że właśnie jestem na etapie wyboru wykonawcy posadzek anhydrytowych proszę o więcej szczegółów o ile to możliwe.
Jaka cena? Jaka grubość? Jaki zakres prac? Jaka firma?
Czy są Państwo zadowoleni z wyników? Kiedy uruchomienie ogrzewania? A jeśli już uruchomione to jak to się sprawuje?
Bardzo pomogły by mi te informacje w wyborze materiału na posadzkę ponieważ jeszcze nieco się waham.
Z góry dziękuję.
Jarek -
46.31.32.* 2014-01-28 10:53
Witam,
Cena za m2 wyniosła 45,50 przy grubości posadzki 5 cm. Każdy dodatkowy centymetr 6 zł netto za m2.
U nas powierzchnia wyniosła 250 m2. Zatem pełna kwota po wymierzeniu ewentualnych nierówności wyniosła 14,390 zł
Pełna nazwa firmy to : Axam Maciej Szozda. Produkt to : AGILIA SOLS A klasy C25 F5 produkcji Lafarge.
Jesteśmy zadowoleni z decyzji. Ogrzewanie zostało włączone 13 stycznia a podłoga jest już całkowicie sucha. Panowie muszą ją jeszcze zeszlifować. Plusem jest to, że grubość posadzki jest minimalna i dzięki temu zyskaliśmy kilka centymetrów w nieszczęsnych łazienkach na poddaszu :)
Nie mamy jeszcze ocieplonego dachu - prace dopiero się zaczęły od poprzedniego poniedziałku a w budynku jest między 12-14 stopni. Przy -17 stopniach w nocy temperatura utrzymywała się na poziomie 12 stopni.
Powiem szczerze też długo rozważaliśmy decyzje o tej wylewce, ale po przeczytaniu setek opinii w internecie plus opinii kilku fachowców - przy całościowej podłogówce zdecydowanie wygrał anhydryt.
Mam nadzieję, że pomogliśmy choć trochę :)
Pozdrawiam,
Maja B. -
georgu 2014-01-30 20:32
Witam
Dziękuję za info. Podsumowując wyszło jakieś 57,6 PLN na m2. Teraz pytanie co Panowie zrobili za tę kasę ? Czy przyjechali i wylali i that's it ? Kto robił dylatacje przy ścianach i wszędzie gdzie to było potrzebne ? Czy szlifowanie jest w tej cenie ? Ile czasu im to zajęło ? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty o których należałoby wiedzieć ? No i najważniejsze ... czy posadzka w miarę szybko się nagrzewa i czy długo trzyma ciepło ? ... Czy nagrzewa się równomiernie ? Mała grubość materiału może być wadą a nie zaletą ponieważ taka posadzka może zbyt szybko oddawać ciepło.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Jarek -
5.174.21.* 2014-02-01 22:27
Czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie dotczące metrażu po powiększeniu budynku? Wszystkie pytania zadałam w poprzednim poście, Pozdrawiam.
-
MajaJakub 2014-02-13 08:34
"93.31.14.*" napisał/a:Witam,
Mam kilka pytań odnośnie skosów. Na jakiej wysokości się zaczynają? Czy podnosili Pańswto ściankę kolankową? A jeśli tak o ile?
Tak ściana kolankowa była podniesiona o 20 cm w tym momencie ma nieco ponad 70 cm. Nad garażem ściany kolankowej nie mamy.
-
MajaJakub 2014-02-13 08:36
"212.87.241.*" napisał/a:Witam Państwa.
Wcześniej czytałam,że powiekszaliście budynek. Proszę o odpowiedź które ściany i o ile zostały przesunięte? Jak wygląda teraz metraż pomieszczeń (interesuje mnie przede wszystkim poziom na górze,gdyż głowimy się nad porządną garderobą). Gratulujemy inwesycji,gdyż najgorsze już chyba za Panstwem i dziękujemy za wszelki infomracje.
Budynek dostał poszerzony o 100 cm (pierwsze cięcie było w garażu i załapał się tez pokój gościnny, drugie cięcie było w kuchni o 50 cm, więc powiększył się salon, jadalnia i oczywiście kuchnia, która dla nas była zdecydowania za mała)
Zostal także pogłębiony o 60 cm ( pierwsze cięcie na wysokości garażu, wiatrolapu i kuchni i drugie 30 cm na wysokości garażu holu i jadalni) Dziś dołożylibyśmy jeszcze jedno cięcię 30 cm w pokoju gościnnym i salonie, wtedy byłoby optymalnie :) Powierzchnia użytkowa ma w tym momencie 200 metrów oczywiście nie licząc skosów i garażu.
Pozdrawiam
-
MajaJakub 2014-02-13 08:42
"georgu" napisał/a:Witam
Dziękuję za info. Podsumowując wyszło jakieś 57,6 PLN na m2. Teraz pytanie co Panowie zrobili za tę kasę ? Czy przyjechali i wylali i that's it ? Kto robił dylatacje przy ścianach i wszędzie gdzie to było potrzebne ? Czy szlifowanie jest w tej cenie ? Ile czasu im to zajęło ? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe koszty o których należałoby wiedzieć ? No i najważniejsze ... czy posadzka w miarę szybko się nagrzewa i czy długo trzyma ciepło ? ... Czy nagrzewa się równomiernie ? Mała grubość materiału może być wadą a nie zaletą ponieważ taka posadzka może zbyt szybko oddawać ciepło. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Jarek
Cała praca trwała dwa dni. Pierwszy dzień to pracę przygotowawcze, tzn. dylatacje, zabezpieczenie miejsc gdzie wylewka nie miała prawa się dostać np. schody i przedpokój na piętrze, ponieważ u nas zamiast 3 pokoju mamy pustkę nad jadalnią. Także obliczenia co do grubości wylewki i podanie ostatecznej ceny. Drugi dzień to oczywiście wylewka trwało to dosłownie chyba 3 lub 4 godziny razem z niwelowaniem ewentualnych bąbelków powietrza. Po 48 godzinach (ponieważ było to między świętami i nie było nas na miejscu aby sprawdzić to wcześniej) można było spokojnie po niej chodzić, ostatnio sprawdzaliśmy w jakim tempie się nagrzewa i trwa to ok 1 godzinę, natomiast nagrzanie pomieszczenia do temperatury przed wyłączeniem ogrzewania trwało ok. 2-3 h godziny. Szlifowanie jest oczywiście w cenie właśnie będziemy tą sprawę ogarniać na dniach. Aha i jeśli chodzi o ochładzanie posadzki to jest to stosunkowo krótko. Szybko tez robi się chłodniej w pomieszczeniu. Niestety wadą podłogówki jest to, że nie mamy za bardzo dużego pola manewru temperaturą w krótkim czasie, ale liczyliśmy się z tym i mogliśmy tylko ten czas skrócić wybierając anhydryt.
Pozdrawiam -
MajaJakub 2014-02-13 08:53
"5.174.21.*" napisał/a:Czy mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie dotczące metrażu po powiększeniu budynku? Wszystkie pytania zadałam w poprzednim poście, Pozdrawiam.
Przepraszam wszystkich za tak długi czas oczekiwania ale nie ma tutaj rozwiązanej sprawy z informowaniem użytkowników o ewentualnych nowych postach. A rzadko tutaj bywam niestety... -
MajaJakub 2014-02-13 11:20
"MajaJakub" napisał/a:"212.87.241.*" napisał/a: Witam Państwa.
Wcześniej czytałam,że powiekszaliście budynek. Proszę o odpowiedź które ściany i o ile zostały przesunięte? Jak wygląda teraz metraż pomieszczeń (interesuje mnie przede wszystkim poziom na górze,gdyż głowimy się nad porządną garderobą). Gratulujemy inwesycji,gdyż najgorsze już chyba za Panstwem i dziękujemy za wszelki infomracje. Budynek dostał poszerzony o 100 cm (pierwsze cięcie było w garażu i załapał się tez pokój gościnny, drugie cięcie było w kuchni o 50 cm, więc powiększył się salon, jadalnia i oczywiście kuchnia, która dla nas była zdecydowania za mała) Zostal także pogłębiony o 60 cm ( pierwsze cięcie na wysokości garażu, wiatrolapu i kuchni i drugie 30 cm na wysokości garażu holu i jadalni) Dziś dołożylibyśmy jeszcze jedno cięcię 30 cm w pokoju gościnnym i salonie, wtedy byłoby optymalnie :) Powierzchnia użytkowa ma w tym momencie 200 metrów oczywiście nie licząc skosów i garażu. Pozdrawiam
poprawka powierzchnia użytkowa to ok. 220 metrów po powiększeniu, tak mamy w planach ale nie weryfikowaliśmy tego.
-
81.162.208.* 2014-04-12 01:09
Witam :-) z kolei ja mam pytanie czy zlikwidowali Panstwo lazienke za schodami? Poniewaz wydajemi sie ta przestrzen wieksza. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam Andzelika.
-
178.42.159.* 2016-11-16 20:49
Widze ktos ostro pojechał z podlogowka.